Air Via

Tagy:  letecká spoločnosť, lietanie, pobyt, dovolenka, air via, bulharsko

Sponzorované odkazy:

Air Via

Rozhodnúť sa pri ceste na dovolenku či poznávací pobyt pre leteckú dopravu je asi najrozumnejším riešením. Jednak sa do požadovanej stanice dopravíte najrýchlejšie, nemusíte sa starať o ostatných vodičov a prevádzku na vozovke, sedíte v pohodlí a ešte dostanete jedlo a pitie. Ak netrpíte strachom z lietania, nie je nič, čo by ste na leteckej doprave mohli odsúdiť. Ponúka sa tu však otázka, s kým sa rozhodnúť cestovať, pretože nie všetky voľby sú správne a bohužiaľ by pre vás mohli byť aj osudové. Jednou z mnohých bezpečných spoločností, s ktorou sa bez obáv môžete vydať do oblakov, je napríklad bulharský dopravca Air Via.

Hneď na úvod je dobré oznámiť dôležitú informáciu a to tú, že Air Via je spoločnosťou charterovou. Tohto výrazu sa nemusíte nijako desiť, ba naopak. Charterové lety bývajú veľmi výhodné a lacné, bez toho by to uberalo na ich kvalite. Je tu teda veľká pravdepodobnosť, že práve u spoločnosti Air Via narazíte na naozaj akčné balíčky, výhodné zľavy alebo last minute letenky.

Sídlo leteckej spoločnosti sa nenachádza v hlavnom meste Sofia, ako by sa mohlo zdať, ale v pobrežnom meste Varna, ktoré je známe pre svoju turistiku. A práve z tohto dôvodu tu aerolínie našli svoje útočisko. Turisti, ktorí sa rozhodnú v Bulharsku stráviť letnú dovolenku tak nemusia do letných letovísk jazdiť až zo stredu krajiny.

Lietajte do Bulharska s Air Via, autor: bulgariaseaviewcomLietajte do Bulharska s Air Via, autor: bulgariaseaviewcom

Čo sa histórie spoločnosti týka, rozhodne za sebou nemá čiernu minulosť, ba naopak, a vzhľadom k jej vzniku, ktorý sa datuje do roku 1990, nie je žiadnym nováčikom, ale ani seniorom. Pôvodný názov aerolinky znie Varna International Airways, čo bolo z praktického hľadiska skrátené na VIA. S leteckou spoločnosťou dnes lietajú cestovné kancelárie ako BG Tours, Neckermann, TUI, Jetair a Prodintour. Pokiaľ si vyberiete zájazd u jednej z nich, máte veľkú pravdepodobnosť letieť práve s Via.

Letová flotila spoločnosti je vybavená predovšetkým modelmi Airbus A320–200, ktoré v roku 2005 nahradili ich zastaraných predchodcov lietadlá Tupolev Tu-154M. Od roku 2010 majú aerolinky v zásobe tiež pár kúskov Airbus A320–200, ktoré svojim cestujúcim denne zaisťujú bezpečný let aj hladké pristátie.

Článok Air Via bol publikovaný 28. ledna 2014 v 06.30 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...