Adria Airways

Tagy:  letecká spoločnosť, adria airways, cestovanie, let, lacné letenky, letisko, slovinsko

Sponzorované odkazy:

Adria Airways

Máme tu ďalšiu leteckú spoločnosť, ktorá rozhodne stojí za zmienku, lebo bezpochyby patrí k tým lepším a spoľahlivejším firmám, s ktorými sa nemusíte obávať cestovať. Lietanie patrí síce k najbezpečnejšiemu druhu dopravy vôbec, ale napriek tomu k nemu má väčšina ľudí akýsi rešpekt a spoločnosť, s ktorou sa rozhodne cestovať, si starostlivo vyberie.

Adria Airways sú síce slovinskej národnosti, čiže by mohli pôsobiť nezaujímavým a skôr menej vierohodným dojmom, ale zdanie naozaj klame. Letecká spoločnosť bola založená už v roku 1961 a preto ju môžeme považovať za jednu z leteckých stálic, ktorá má na svojom konte bohaté skúsenosti. Adriu Airways môžete poznať aj pod pôvodným názvom Adria Aviopromet, ktorý sa síce už príliš nepoužíva, ale napriek tomu sa s ním ešte môžete stretnúť. A čím sú vlastne aerolínie zaujímavé? Tak predovšetkým vás zaujme fakt, že poskytujú predovšetkým charterové lety, ktoré sú známe svojou neuveriteľne nízkou cenou.

Lietajte so Slovincami, autor: OsduLietajte so Slovincami, autor: Osdu

Spoločnosť si od čias svojho vzniku viedla veľmi dobre. V deväťdesiatych rokoch na nejaký okamih zmenila svoje meno, ale opäť sa vrátila k populárnemu Adria Airways. Potom rozšírila svoje pole pôsobnosti a taktiež do svojej prevádzky pridala významné lietadlo Douglas DC-9, s ktorým lietajú len tie najprestížnejšie spoločnosti. Krušné časy jej však nastali v roku 2001, po teroristickom útoku na New Yorkské dvojčatá. Chvíľu sa zdalo, že sa firma nespamätá, pretože sa dostala do nepríjemného deficitného stavu, avšak v roku 2006 bolo kríze koniec a aerolínie opäť prosperujú. Svoje služby ponúka aj na leteckých e-shopoch, kde si výhodné charterové letenky môžete zaobstarať za uvádzacie akčné ceny.

Po roku 2006 prepravila Adria Airways jeden milión cestujúcich, čím si vyslúžila čestné miesto u leteckej prestížnej asociácii Star Alliance. Aj napriek tomu, že je letecká spoločnosť svetovo preslávená, svoje sídlo má stále v Slovinsku, konkrétne v hlavnom meste Ľubľana.

K najznámejším cieľovým destináciám spoločnosti patrí rozhodne Londýn, Amsterdam, Sarajevo, Brusel, Kodaň, Frankfurt, Istanbul, Tirana, Varšava, Kyjev, Zürich, Moskva, Mníchov, Paríž, Podgorica, Priština, Skopje, Viedeň a Rím.

Článok Adria Airways bol publikovaný 12. listopadu 2013 v 06.45 v rubrike Spoločnosti. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...