Letenky na Maledivy - prežite dovolenku snov

Tagy:  Maledivy, ostrov, more, zaujímavosti, športy

Sponzorované odkazy:

Letenky na Maledivy - prežite dovolenku snov

Dovolenka v podobe neprekonateľnej exotiky a romantiky – presne o tom sú Maledivy. Nejeden novomanželský pár si ako svoje medové týždne vyberie práve tunajšiu lokalitu, ktorá ponúka neskutočný luxus. Dovolenka na Maledivách je vyhľadávaná najmä pre svoje úchvatné koralové ostrovčeky, ktoré sú obmývané priezračným morom.

Ostrovný štát, tvoriaci reťazec devätnástich koralových atolov, nájdeme na juhu Ázie v Indickom oceáne, asi 500 km na juh od Indie. Tiahne sa v dĺžke približne 800 km severojužným smerom. Celkovo Maledivy tvorí 1196 ostrovov, z ktorých obývaných je približne 200. Sú najplochejším a najnižšie položeným štátom sveta a patria medzi najatraktívnejšie turistické miesta na zemeguli. Toto prvenstvo však skrýva hrozbu v podobe záplav a vĺn tsunami, ktoré už neraz na ostrovoch napáchali obrovské škody.

Maledivy sú rajom na zemi, autor: cyberwokiMaledivy sú rajom na zemi, autor: cyberwoki

Snáď najväčším bohatstvom Maledív je jedinečná príroda, na ktorú sú miestni ľudia náležite pyšní a všetci sa k nej správajú veľmi ohľaduplne, čo je vyžadované aj od turistov. Tiež vďaka tomu sú krištáľové lagúny stále plné koralov a farebných koralových rybiek, potápanie na Maledivách je teda veľmi pestré. Či už objavujete zákutia v teplých lagúnach alebo na okraji reefu, kde koralový útes klesá do hlbokej modrej, stretnete sa s nespočetným množstvom malých pestrofarebných rybičiek, malými žralokmi, rajami a korytnačkami. Obdivovať môžete nádherné koraly rôznych tvarov, farieb a veľkostí.

Pre všetkých turistov sú pripravené najrôznejšie nadvodné bungalovy, ktoré sú ideálne pre oddych a tiež ukrytie pred hrejivým slnkom. Pre dopravu medzi ostrovmi alebo z letiska je možné využiť vodné taxi alebo vzdušné taxi, čo sú malé lietadlá, ktoré vás dopravia kamkoľvek.

Maledivy majú ideálne podmienky takmer pre všetky vodné športy, pričom k najobľúbenejším patrí vodné lyžovanie, windsurfing, plachtenie, jazda na skútri alebo plachtenie na katamaráne. Všetky turistické ostrovy disponujú bohatou ponukou služieb športového vyžitia, s možnosťou vypožičania si kompletného športového vybavenia. Výnimkou nie je ani prítomnosť plne vybavených potápačských škôl, ktoré sa nachádzajú takmer na každom ostrove.

Užite si priezračné more a belostný piesok, autor: SwissGUžite si priezračné more a belostný piesok, autor: SwissG

Letenky

Ak ste zatúžili po ceste na rozprávkové Maledivy, počítajte s tým, že ceny leteniek nebudú nijako akčné. Dôvodom je obrovská vzdialenosť. So spoločnosťou Emirates vás letenka vyjde na 893 € a to vrátane spiatočného letu a letiskových poplatkov.

Najlacnejšie letenky na Maledivy ponúka www.pelikan.cz

Článok Letenky na Maledivy - prežite dovolenku snov bol publikovaný 8. června 2013 v 07.45 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...