San Francisco airport - Golden gate na vlastné oči

Tagy:  San francisco, letiská, lietadlá, terminál, mesto, kalifornia

Sponzorované odkazy:

San Francisco airport - Golden gate na vlastné oči

Veľké a históriou pretkané mestá bývajú lákadlom nejedného nadšeného turistu. Amerika je snom väčšiny ľudí a poslednou dobou sa stáva čoraz dostupnejšia a dostupnejšia. Ak patríte medzi vášnivých cestovateľov a práve ani západná pologuľa vám nie je cudzia, určite by ste nemali zabudnúť na skvost teplej Kalifornie – San Francisco. Mesto sa pýši ako jedinečnou architektúrou, množstvom pamiatok, tak osviežujúcim oceánom. Ak máte za sebou návštevu New Yorku a Miami, San Francisco nesmie vo vašom fotoalbume za žiadnu cenu chýbať.

Golden gate je atrakciou mesta, autor: SteeveRhodenGolden gate je atrakciou mesta, autor: SteeveRhoden

O San Franciscu

San Francisco je štvrtým najväčším mestom Kalifornie a samo osebe má okolo milióna stálych obyvateľov. Mesto je všeobecne veľmi špecifickou oblasťou a od ostatných prímorských letovísk sa značne líši. V centre sa stretnete s vyberanou architektúrou, ktorá spája prvky legendárnych mrakodrapov s nájomnými domami, ktoré sú k videniu kdekoľvek v Slovenskej republike. V najrušnejších častiach mesta sa vyskytujú luxusné reštaurácie a butiky, ale aj príjemné lacné obchodíky a bistrá s chutnou miestnou stravou. Ak zháňate letnú brigádu, San Francisco je ideálnym typom, lebo tu vás neoficiálne, takže laicky povedané na čierno, zamestná takmer každý a prídete si na pekné peniaze. Či ak už vás centrum „omrzelo“ vydajte sa v ústrety morským vlnám chladivému oceánu. Uvoľnite sa a nájdite príjemný relax na ktorejkoľvek tunajšej pláži, tie sú čisté a s príjemným belostným pieskom. Ak patríte k nadšencom architektúry a zvláštnych monumentov, mesto vás takzvane dostane do kolien, najznámejšou miestnou atrakciou je Golden Gate, po slovensky zlatá brána, čo je červený most spájajúci dve protiľahlé údolia. Ďalšou mestskou „kuriozitkou“ sú tulene, ktoré zdobia snáď každé mólo a prístav. Pre turistov sú tieto zvieratá ojedinelým pohľadom, pre miestnych už klasikou. Podnebie je v oblasti subtropického rázu, ale letné počasie tu začína až začiatkom augusta, kedy sa krásne opálite a dosýta si užijete vodných aktivít. Zimy sú v San Franciscu suchšie a mierne, teploty sa pohybujú okolo 15 stupňov Celzia.

San Francisco sa pýši šikmými ulicami a viktoriánskymi domami, autor: cestovanizakrasamiSan Francisco sa pýši šikmými ulicami a viktoriánskymi domami, autor: cestovanizakrasami

Letisko San Francisco International

Areál sa nachádza 21 kilometrov južne od rovnomenného mesta. Je jedným z najväčších letísk Kalifornie a disponuje modernými Boingami, ktoré do určitých destinácií lietajú prakticky nonstop. V termináloch narazíte na zmenáreň, skrinky na batožinu, prebaľovaciu miestnosť, detský kútik, zadarmo prístup k internetu, reštaurácie, obchodmi a toaletami. Poznávacie kódy letiska sú SFO a ICAO. Terminály sú v letiskovej hale celkom štyri, letisko je preto naozaj veľké.

San Francisco international airport je moderný komplex štyroch terminálov, autor: travelingaroundtheworldSan Francisco international airport je moderný komplex štyroch terminálov, autor: travelingaroundtheworld

Článok San Francisco airport - Golden gate na vlastné oči bol publikovaný 4. května 2013 v 08.30 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...