Dallas airport - najrušnejšie letisko Texase

Tagy:  dallas, texas, letisko, terminál, areál, lietadlá, hala

Sponzorované odkazy:

Dallas airport - najrušnejšie letisko Texase

Prejsť Ameriku krížom krážom sa stalo trendom posledných rokov, pretože letenky nie sú drahé a ubytovanie sa dá zohnať za „bagateľ“. Vydať sa do klasických destinácií ako je preľudnený New York, zelené Chicago, hlavné mesto Washington DC alebo zavítať do slnečnej Kalifornie je samozrejme základ, ale čo takto navštíviť miesto legendárneho a nekonečného seriálu, mesto kovbojských klobúkov a divokých koní, oblasť nedotknutej krajiny a takmer tropických teplôt? Áno, hádate správne, reč je o texaskom Dallase.

Dallas je jedným z najvyspelejších miest USA, autor: garyhymesDallas je jedným z najvyspelejších miest USA, autor: garyhymes

Dallas v kocke

Mesto Dallas sa rozprestiera na 997 km2 texaskej pôdy v nadmorskej výške 131 metrov. Napriek tomu, že oblasť nie je hlavnou metropolou Texasu, patrí k najznámejším mestám celého juhu. Zaujímavosťou je, že samotné centrum vzniklo už v 16. storočí za pomoci indiánskych kmeňov, kdežto štát, v ktorom Dallas leží je o dve storočia mladší. Oblasť dnešného Dallasu prvýkrát preskúmal John Neely Bryan, ktorý sa o pár rokov na to zaslúžil o drastické vysťahovanie pôvodného obyvateľstva. Po dlhé roky sa o mesto hádali najrôznejšie kmene, až roku 1836 získala Texaská republika definitívne samostatnosť. Oblasť po dlhé desaťročia, napriek nepriaznivým podmienkam, len rozkvitala, ale v júli 1860 bola postihnutá ničivým požiarom, ktorý zdevastoval takmer celú obchodnú štvrť a zahubil desiatky nevinných občanov. Z tejto katastrofy sa mesto konečne spamätalo roku 1873, kedy tu bola postavená prvotriedna železnica, prepravujúca nielen ťažké náklady, ale aj pasažierov. Ďalšia nečakaná katastrofa sa na Dallas uvalila roku 1908 v podobe strhujúcej povodne, o život vtedy prišli 4 ľudia a 4000 Američanov zostalo bez strechy nad hlavou. Najprevratnejším dňom sa stal 22. november 1963, kedy bol v Dallase spáchaný atentát na vtedajšieho prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho. Najväčší architektonický a umelecký boom zaznamenalo mesto v 70. a 80. rokoch vďaka výstavbe mrakodrapov.

Letiskové terminály sú moderne vybavené, autor: lotos_leoLetiskové terminály sú moderne vybavené, autor: lotos_leo

Letisko

Dallaské letisko by ste našli medzi mestami Dallas a Fort Worth, je teda dostatočne odľahlé, aby pohlcovalo hluk a pritom prístupné miliónom ľudí. Vďaka svojej frekventovanosti a dobrej lokácii sa Dallas airport stalo tretím najrušnejším letiskom v Amerike a samozrejme najnavštevovanejším terminálom v štáte Texas. Keď opomenieme nevídanú rušnosť, radí sa medzi 4 najväčšie letiskové areály na celom svete. Celkom 39 typov lietadiel dallaského letiska navštevuje viac ako 135 destinácií, pričom väčšina aerolínií lieta buď nonstop alebo do 21 hodiny večer. V hale nájdete príjemné odpočívadlá, reštaurácie s typickým americkým menu, pošty, bankomaty, zmenárne, menšie obchody, stánky so suvenírmi, trafiky, detský kútik a samozrejme nepostrádateľné toalety.

Článok Dallas airport - najrušnejšie letisko Texase bol publikovaný 16. dubna 2013 v 07.30 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...