Los Angeles airport - prezrite si hviezdy Disneylandu na vlastné oči

Tagy:  Los Angeles, letisko, terminál, areál, hala, mesto, metropola, centrum

Sponzorované odkazy:

Los Angeles airport - prezrite si hviezdy Disneylandu na vlastné oči

Západné pobrežie je vôbec najnavštevovanejšou oblasťou Severnej Ameriky. Turisti si užívajú slnečnej Kalifornie, ktorá ponúka svoje horúcim pieskom posypané pláže všetkým „bronzuchtivým“ záujemcom. Ak ste sa už nabažili šikmých ulíc San Francisca a zaobstarali dostatok fotiek červeného Golden Gate, nemali by ste zabudnúť navštíviť legendárne bulváre s chodníkom slávy, raňajkovať v miestnych reštauráciách s luxusným servisom, minúť všetky úspory za najnovšie kolekcie od Diora, lebo v Amerike sú ceny odevov aj doplnkov podstatne nižšie a v neposlednom rade si urobte svoj osobný obrázok o Hollywoode, centre všetkých talentov. O čom je to vlastne reč? No predsa o meste anjelov – Los Angeles.

Los Angeles je takmer 4-miliónové mesto, autor: kla4067Los Angeles je takmer 4-miliónové mesto, autor: kla4067

Druhé najrušnejšie mesto USA a zároveň najväčšia metropola celej Kalifornie patrí k najdôležitejším križovatkám celého sveta. Mesto anjelov má pri svojej rozlohe 1 290,6 km štvorcových 3 833 995 oby­vateľov. Na americkom kontinente je LA významným chodníkom obchodných ciest a turistického ruchu. Toto navýsosť pozoruhodné mesto bolo založené Španielmi v roku 1781, ale o pár rokov neskôr pripadlo jeho vlastníctvo mexickému obyvateľstvu. Po rokoch neúprosných bojov a nenávisti sa metropola konečne dostala do područia Spojeným štátom americkým. Vzhľadom na takmer nedávne vlastníctvo mesta latinskoamerickým národom tu sídli pomerne početná menšina Hispáncov. Medzi ďalších obyvateľov Los Angeles patria, okrem amerických občanov, Aziati všetkého druhu, černosi a európania.

Metropola sa pýši nejednou atrakciou, ktoré lákajú aj miestnych občanov k opakovaným návštevám. Pri pobyte v Kalifornii nesmiete zabudnúť na návštevu Disneylandu, v ktorom sa vybláznia prevažne deti. Stretnú sa tu so svojou milovanou popoluškou, s Mickey Mouse alebo s najnovšou postavičkou Shrecka. Hollywood je pri poznávaní LA úplnou podmienkou.

V jednom z terminálov nájdete takúto luxusnú reštauráciu, autor: Four Points and ResortsV jednom z terminálov nájdete takúto luxusnú reštauráciu, autor: Four Points and Resorts

Los Angeles airport

Hlavné medzinárodné letisko vlastniace kód LAX, sa nachádza 26 kilometrov juhozápadne od centra mesta. Za posledné roky bolo zaradené k piatim najvyťaženejším letiskovým areálom na svete. Boingy lietajú priamymi letmi do Severnej Ameriky, Južnej Ameriky, Európy, Ázie, Oceánie a na blízky východ. Letisko obsahuje celkom desať terminálov, pričom plne vyťažených je osem. V hale máte k dispozícii prebaľovací pult, detský kútik, moderné toalety, odpočívadlá, reštaurácie, obchody, fast foody, zmenárne, bankomaty a úschovne batožín.

Los Angeles airport je piate najrušnejšie letisko sveta, autor: NewbieRunnerLos Angeles airport je piate najrušnejšie letisko sveta, autor: NewbieRunner

Článok Los Angeles airport - prezrite si hviezdy Disneylandu na vlastné oči bol publikovaný 1. května 2013 v 08.30 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...