3 tipy, kam zaletieť v januári - hurá za teplom!

Tagy:  lietanie, dovolenka, pobyt, zájazd, exotika, exotická dovolenka, relax

Sponzorované odkazy:

3 tipy, kam zaletieť v januári - hurá za teplom!

V zime sa väčšina ľudí upína na Vianoce, ktoré sú dozaista jedným z najkrajších období v roku. Fakt, že budú sviatky pokoja, pohody a mieru, kedy si tiež trochu oddýchnete a strávite čas s tými najbližšími, drží veľa jedincov nad vodou a pomáha im prečkať nepriazeň studeného počasia. Keď sa však Vianoce skončia, príde zase onen stereotyp, mrazy nemajú konca a teplé leto je v nedohľadne. Potrebujete sa už nutne ohriať, opáliť svoje alabastrové telo a namočiť sa v oceáne? Potom sa pozrite na zahraničné dovolenky, ktoré sú lacné, exotické a úplne skvelé. Kam sa v januári vypravíte vy?

Gambia – za teplom lacno

V zime sa čím ďalej viac ľudí vydáva do exotických oblastí, lebo stredomorie je touto dobou veľmi chladné. Medzi typické a turistami najnavštevovanejšie oblasti patria Thajsko, Srí Lanka, Maldivy, Indonézia ako taká a ostrovy v Oceánii alebo Karibiku. Myslíte si, že sú práve tieto destinácie najkrajšie? Omyl, len sú tak známe, že ich ľudia automaticky volia bez toho, aby premýšľali o alternatíve. Lámete si márne hlavu nad tým, kam vycestovať počas tohtoročnej zimy, aby vás po Vianociach dovolenka nezruinovala? Skvelou voľbou je napríklad prekrásna Gambia. Najmenší štát Afriky má pobrežie dlhé 30 kilometrov a vzhľadom k tomu, že je pomerne neznáma, ceny leteniek sú veľmi nízke a pobyt celkovo lacný. Gambia je však rajom na zemi, kde si užijete piesočné pláže, priezračnú vodu, kokosové palmy, africkú kultúru a jednoducho všetko, čo od exotickej dovolenky očakávate.

Autor: Wolfgang WeigeltAutor: Wolfgang Weigelt

Dominikánska republika pre milovníkov jari

Dominikánska republika je síce tiež veľmi známa a populárna, avšak zďaleka nie je tak navštevovaná, ako spomínané oblasti. Dôvodom je zvyčajne počasie, ktoré je tu nestále a vrtkavé. Ak sa chcete týždeň opaľovať a na oblohe nevidieť ani obláčik, Dominikánska republika rozhodne nie je tou správnou voľbou. Touto dobou je na ostrove príjemných 25 stupňov, občasné dažďové prehánky a úplne ideálne podmienky ako pre kúpanie sa v oceáne, tak pre potápanie a pešiu turistiku. Dominikánska republika je skrátka skvelou voľbou pre tých, čo chcú cestovať, poznávať, objavovať, ochutnávať a zažiť niečo netradičné. Mnohé cestovné kancelárie navyše teraz propagujú výhodné charterové lety, tak sledujte akčné ponuky leteckých spoločností a kúpte si letenky za super ceny.

Za prírodou do Južnej Afriky

Exotická dovolenka, to nie je len ležanie na pláží s drinkom v ruke a nič nerobenie. Veľa ľudí vidí odpočinok a relaxáciu v cestovaní a poznávaní nových krajín a kultúr. Ak milujete prírodu a chcete sa v nej kochať za každú cenu, potom sa práve v januári vydajte do Južnej Afriky. Touto dobou totiž v tejto krajine graduje vinárska sezóna a okrem rozkvitnutých a obsypaných viníc sa má čulo k svetu aj okolitá flóra. Nikde v Afrike v januári neuvidíte tak krásnu prírodu, ako práve v Južnej Afrike. Tak nečakajte, až sa oteplí aj u nás a vydajte sa na cesty ešte dnes.

Najlacnejšie letenky ponúka pelikan.cz

Článok 3 tipy, kam zaletieť v januári - hurá za teplom! bol publikovaný 11. ledna 2016 v 06.00 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...