US Airways

Tagy:  letecká spoločnosť, us airways, lietanie, letenky, letecká doprava, lietadlá, cestovanie, turisti

Sponzorované odkazy:

US Airways

Niekto cestovanie lietadlom priamo zbožňuje, iný mu príliš neholduje a ďalší má pri pobyte vo vzduchu panickú hrôzu. Či už patríte do ktorejkoľvek skupiny jedno je isté, určite chcete vždy a za všetkých okolností lietať spoľahlivo, bezpečne, komfortne a bez zbytočných časových prieťahov. Ak máte všetky tieto nároky, potom si musíte vybrať takú leteckú spoločnosť, ktorá je schopná ich do poslednej bodky uspokojiť. Jednou z nich sú napríklad americké aerolínie US Airways, s ktorými je cesta lietadlom jedna báseň.

Rovnako ako niektoré konkurenčné spoločnosti, ktoré sme už spomínali, patrí aj US Airways k tým, ktoré sa v leteckom odbore pohybujú nejaký ten piatok. Dátum vzniku založenia firmy je rok 1939, treba teda podotknúť, že aerolínie majú bohatú históriu a tým pádom aj nespočet skúseností, ktoré sú pre bezpečie a pohodlie pasažierov podstatné.

Z počiatku sa spoločnosť sústredila na prepravu poštových zásielok na linke Pensylvánia Ohio a to za pomocou menšieho lietadla Stinson Reliant. Spoločnosť svoje služby prevádzkovala precízne a od svojich klientov zožínala samé ovácie.Netrvalo teda dlho a americké aerolínie sa začali rozrastať závratným tempom a takisto sa začali prepravovať obyvatelia Ameriky.

Lietajte bezpečne a pohodlne, autor: Aero IcarusLietajte bezpečne a pohodlne, autor: Aero Icarus

Dnes patrí US Airways k piatim najznámejším a najväčším americkým aerolíniám, čo je rozhodne veľký úspech. Za dobu svojej existencie firma vystriedala nespočetné množstvo názvov a pomenovaní, pričom aktuálne meno získala roku 1997 a so všetkou pravdepodobnosťou ho v budúcnosti nebude meniť.

Ťažiskovým rokom bol pre americkú aerolinku rok 2005, kedy sa stala právoplatným členom asociál Stal Alliance, ktorá zastrešuje tie najprestížnejšie letecké spoločnosti. Vďaka tejto koalícii tak spoločnosť cestujúcim ponúka denne 17 000 letov do 900 destinácií v 160 krajinách sveta. Svoje lety US Airways podniká do 230 svetových destinácií, pričom najfrekventova­nejšie lieta naprieč Severnou a Strednou Amerikou, ďalej potom v Západnej Európe. Na pražskom letisku Václava Havla sa služieb tejto spoločnosti nedočkáte, ale ak by ste predsa len chceli podniknúť let s US Airways, vydajte sa do Frankfurtu.

Článok US Airways bol publikovaný 27. listopadu 2013 v 06.30 v rubrike Spoločnosti a Lietanie. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...